8 Şubat 2010 Pazartesi

"Alo 174" Gıda Çağrı Merkezi

   Bir gıda çağrı merkezimiz varmış, biliyor muydunuz?
   Alo 174 gıda çağrı merkezi hattını arayarak hazır gıdalarla ilgili, meyve sebzelerle ilgili, restaurant-fırın-pastane vb ile ilgili, kısacası gıda ile ilgili ne merak ediyorsanız, hangi bilgiyi öğrenmek istiyorsanız sorabilirsiniz.
   Özellikle hazır gıdalar konusunda hassas olan bizler için çok iyi bir hizmet. Ve bu hizmetten sonuna kadar faydalanmamız gerektiğini düşünüyorum. Çekinmeden yediklerimizle ilgili ne merak ediyorsak kafamıza ne takılıyorsa her birimiz Alo 174 hattını arayarak sormalıyız.
   Gidabilimi.com sitesinden alıntıladığım haberi sizlerle paylaşmak istiyorum:

"Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca hayata geçirilen 'Alo Gıda' hattını 2009 yılı sonuna kadar 153 binden fazla kişinin aradığı bildirildi.

Yapılan denetimler sonucunda işletmelere toplam 2 milyon 948 bin 64 lira ceza yazıldığı öğrenildi. 3 bin 220 adet müracaata istinaden yapılan denetimler sonucu ceza uygulandı. Denetimler soncunda, 2 bin 37 işletmeye idari para cezası kesildi, bin 18 adet üretim ve faaliyetten men kararı alındı ve 165 kez cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Uygunsuzluk tespit edilen işletmelere verilen toplam idari para cezası tutarı ise 2 milyon 948 bin 64 lira olarak gerçekleşti. Gelen şikâyetlerin başında gıda ürünleri satan işyerlerinde ve toplu tüketim yerlerinde hijyen kurallarına uyulmadığı var. 'Alo 174 Gıda Çağrı Merkezi'ni arayan bazı vatandaşların ilginç şikayetleri de dikkati çekti. Hormonsuz domates ve salatalık satan firmaları öğrenmek isteyen tüketiciler kadar, kurbanlık koyunların denetlenmesi gerektiğini bildirenler çıktı. 'Alo 174 Gıda Çağrı Merkezi', gıdada güvenliğin sağlanması, halk sağlığının korunması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 14 Şubat 2009'da faaliyetlerine başladı."Gıda Dosyası başlığından birkaç yazı..:
-Peynir Mayası (Rennet) Ve Bazı Soru İşaretleri
-Ucuz Bir Hikaye: Margarin
-Katkı Maddelerinden Kaçınmamız İçin Gerekçeler
-Hazır Çorbalar Ve Monosodyum Glutamat (MSG, E621)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails